Програма

Биорезонанс “Метатрон”
09:00-12:00      Биорезонанс “Метатрон”    
13:30-17:30      Биорезонанс “Метатрон”    
18:30-20:30      Биорезонанс “Метатрон”

БлагоДаТиЕ
Целодневна изложба – Живот в общност
08:00-08:30 Гимнастика на чужд език – Калин Илиев
09:00-10:00 Дихателно – вокални практики – Алевтина Минчукова
10:00-11:30 Работилница за сурови десерти – Гери и Калин
11:30-12:00 Разходка из изложбата на общността
Отговори на вашите въпроси – Общност Благодатие
15:00-16:00 Образователни игри за деца – Калин Илиев

Борова гора
09:00    Целодневно – Рисуване с къна и джагуа-Маноела Игнатова-Henna Nomad
11:00 – 14:00    Горска работилница за шиене и рециклиране на дрехи и платове – Силва Семира
13:00 – 14:30    Контактна импровизация – Иван Наньов
14:00 – 16:00    Работилница по акробатика – Agnon Collective
15:30 – 17:00    HighDuty – DJ set
16:30 – 19:30 Колективна картина: Разликата между Човека и Изкуствения интелект (пред щанда на “Темперамент”)
17:20 – 18:00    Надя Русева – Концерт

Бял лист
17:00-19:00 Ателие за абстрактно рисуване за деца от 8 до 13г. – Ясен Григоров

Въжена градина – „К.тун“(заплаща се)
Целодневно
Въжена градина за деца
Въжена градина за възрастни

Детски кът
Някои от събитията в Детския кът изискват предварително записване и имат ограничен капацитет. Предварителни записвания можете да направите на Инфоцентъра. През целия ден на разположение на децата са нашите доброволци, които организират игри и забавления паралелно на организираните работилници.
10:30 – 11:30    Йога за деца с Невена Малинчева (добре е децата да носят шалте)
11:30 – 13:00    Игри с доброволците на “Събуди се!”
14:00 – 16:00    Игри с доброволците на “Събуди се!”
16:00 – 17:00    Йога за деца с Мартина Алексиева (добре е децата да носят шалте)

Екстатична зона – ecstaticzone.com
18:00-19:00 Какао церемония – Симона Димитрова и Петър Димитров (с предварително записване до 17:00 ч. на Какао бара в Боровата гора – 10 лв)
19:00-21:00 Екстатични танци – Симона Димитрова

Женско пространство
16:00 Откриване на женското пространство      

Занаяти и Земеделие
16:00 – 18:00 Работилница по цианотипия – Lidia Nova

Звук отвъд словото   
13:00-14:30      Гонг баня “От Сърце и Душа ПРИСЪСТВАМ” – Ана Йорданова      
17:00-18:30      Обединяване на звуците – Мартин

Зона за екстремни спортове
18:30 Trial – Екстремни велосипеди – Александър Толев
16:00-18:00 Стрелба с лък – Стивън Павлов

Лекции и дискусии
17:00 – 18:30    Родителския кръг на споделяне-Детето и любовта – Ива Костадинова

Музикална програма
19:30 Бас Народен
21:00 Таралеща
23:00 Visitor Q

Практики за вътрешно развитие
15:00 – 16:00    Movement’s Practice – Bboy Vlad
16:20 – 17:20    Movement’s Practice – Bboy Vlad

Радослов – Radost.Love
14:00-15:30 Естествено родителство. Разговори с дивото – практика за свързване – Татяна Косекова
16:00-18:00 Билково дихание – интегративно дишане – Ралица Стоева

Тополова гора
17:00 – 18:30    Медитацията – въпроси и отговори – Мартин Александров

Клуб Заедно
13:00-15:00 – Нарисувай чакра – интуитивно творческо преживяване
15:30-16:30 – Yoga Fly

Изкуството да живееш България
08:00 Хатха флоу с Ганчо Ганчев
15:00 Йога нидра със санкалпа (желание) – Водена релаксация с гласа на Гурудев Шри Шри Рави Шанкар
17:00 Панча коша (петте обвивки) медитация с Ганчо Ганчев

Биорезонанс “Метатрон”                               
09:00-12:00      Биорезонанс “Метатрон”    
13:30-17:30      Биорезонанс “Метатрон”    
18:30-20:30      Биорезонанс “Метатрон”

БлагоДаТиЕ
Целодневна изложба – Живот в общност                                
08:00-08:30 Гимнастика на чужд език – Калин Илиев                                          
08:30-09:00 Разходка из изложбата на общността.                                        
Отговори на вашите въпроси – Общност Благодатие                                 
09:00-10:00 Дихателно – вокални практики – Алевтина Минчукова                                         
10:00-11:30 Плетене на индийски мандали “Ojo de Dios” – Алевтина Минчукова                              
11:45-13:00 Опазване на културно наследство в Шипка и Школо по занаяти. Практическо занимание – Плъстене – Татяна Косекова и Будика Бърч                                
15:00-16:00 Образователни игри за деца – Калин Илиев                                  
16:00-17:30 Игри за запознаване на двойки                                            
(предварително записване) – Гери и Калин                                         

Борова гора
09:00                   Целодневно – Рисуване с къна и джагуа-Маноела Игнатова-Henna Nomad
08:30 – 10:30    Киртан – Враджа                       
11:00 – 14:00    Горска работилница за шиене и рециклиране на дрехи и платове – Силва Семира               
13:00 – 14:30    “Уъркшоп за емпатия – силата на лекотата (игри)” – Вадер                        
14:00 – 16:00    Работилница по акробатика – Agnon Collective                     
15:00 – 16:00    Урок по народни танци – Phantoma                
16:00 – 17:30    Sariel Orenda (Live jam with friends)
16:30 – 19:30 Колективна картина: Разликата между Човека и Изкуствения интелект (пред щанда на “Темперамент”)             
18:00 – 18:30    НЧ Н.Вапцаров гр.Куклен                      

Бял лист
11:00-13:00 Театрални техники за отпускане на тялото и въображението (над 16г.) – Маргарита Костова

Въжена градина – „К.тун“(заплаща се)                  
Целодневно                   
Въжена градина за деца                       
Въжена градина за възрастни

Детски кът
Някои от събитията в Детския кът изискват предварително записване и имат ограничен капацитет. Предварителни записвания можете да направите на Инфоцентъра. През целия ден на разположение на децата са нашите доброволци, които организират игри и забавления паралелно на организираните работилници.
9:30 – 10:30      Йога за деца с Мартина Алексиева (добре е децата да носят шалте)
10:30 – 11:30    Търсене на съкровища в природата с Малки зелени изследователи (0-7 години; с предварително записване)
13:30 – 15:00    Творчество с доброволците на “Събуди се!”
15:00 – 16:30    Работилница “Разказвачи на приказки” с Десислава Пламенова (10-12 години; с предварително записване)
16:00 – 18:00    Игри с доброволците на “Събуди се”

Екстатична зона – ecstaticzone.com
14:00-16:00 Body Maps – Симона Димитрова              
18:00-19:00 Какао церемония – Петър Димитров (с предварително записване до 17:00 ч. на Какао бара в Боровата гора – 10 лв)                    
19:00-21:00 Екстатични танци – Kaanou           

Женско пространство          
10:00 Радикална любов и приемане на себе си – Илина Стоянова                 
16:00 Родителство за новите деца – Ука Банун           

Занаяти и Земеделие
10:00-11:00 Препарати за растителна защита по света и защо някои са забранени? – Зеленият отбор
11:15-12:45 Споделяне на Стари сортове семена от градините на Зеленият Отбор
13:00-15:00 Представяне на проектите на “Натуралистично”.Размяна на семена от семебанката им
15:30-17:30 Работилница по цианотипия – Lidia Nova

Звук отвъд словото   
8:30 – 10:00      Тай Дзи Чи Гун – Бисер Петров           
11:30-13:00       Себенаблюдение чрез Звук (Тибетски Гонг, диджириду) – Духът. The Spirit                        
17:00-18:00      Звукотерапия за Любот – “Мама” – клуб Заедно

Знание                       
10:30 – 12:30    “Повишаване на родителските умения с всички налични ограничения” vol.1 с Елица Диамандиева

Зона за екстремни спортове                        
18:30 Trial – Екстремни велосипеди – Александър Толев                    
16:00-18:00 Стрелба с лък – Стивън Павлов

Лекции и дискусии
09:00 – 10:30    “Библията и българската история” – Благо Мерджов                      
10:45 – 11:45    Системата “Ген ключове” инструмент за цялостна трансформация                         
12:00 – 13:00    Баба-каква е моята роля?-Беседа – Павлина Богоева                        
13:15 – 14:15    “За ползите от импровизирането” – Георги Димов                          
14:30 – 17:00    Заветът на “Българска старина” от Раковски – Враджа               
17:15 – 18:15    Върни обратно силата си – Филипа Константинов                          
18:30 – 19:30    Родителския кръг -Предизвикателствата в родителството – Ива Костадинова       

Музикална програма
20:00 група “МиРá”
21:00 ОрХестЪр ЗоР МаЖоР
22:30 DJ Toshka

Практики за вътрешно развитие
10:00 – 11:30    Шаманско гърлено пеене – Красимир Костов                         
12:00 – 14:00    ДОСЕГ- експресивно ателие за осъзнаване и свързване – Диана Миленкова                      
14:30 – 16:00    Медитативна практика на тема “Балансът вътре и вън”- Надежда и Андрей                     
17:30 – 18:30    Вокалната импровизация – Рубен Руиз         

Радослов – Radost.Love         
07:00-09:00 Guayussa Morning Circle – Adrian Layana Bajaña
16:00-17:00 Магична работа със съзнанието –
Инструменти на Силата – Ралица Стоева

Тополова гора
11:00 – 12:30    Нейрографика – НейроОбнова – Калина Ралева       
13:00 – 14:30    Индианската гледна точка – Мартин Александров            
15:00 – 16:30    Гвоздестоене с Vitality Boards           
17:00 – 18:30    Лийла – играта на Живота – Антони

Клуб Заедно
10:00-13:00 – Индивидуални звукотерапевтични сеанси с холистични инструменти
13:00-15:00 – Нарисувай чакра – интуитивно творческо преживяване
15:30-16:30 – Yoga Fly

Инфо център
11:00 Психогеография в дивото – Боря Шапшалова

Пространство Обновление
Целодневно
– Даоистка традиция с Ивайло Димитров: базови теоретични понятия и въвеждащи практики
– Индонезийски Пенчак Силат
Обедно
– Рейки с Камен Киров,  Зона Чакàна  – теорията, историята, ползите и допирните точки с другите традиции и практики;
Привечер
– Темаскал или среща с предците в Неведомото, в Духа и Мистерията

Изкуството да живееш България
08:00 Йога за всеки с Ганчо Ганчев
10:30 Химиотерапията – споделен опит – как дихателните практики подпомогнаха психичното и физическото ми здраве с Невена
15:00 Йога нидра със санкалпа (желание) – Водена релаксация с гласа на Гурудев Шри Шри Рави Шанкар
17:00 Силата на дишането – практичен семинар с Ганчо Ганчев

Биорезонанс “Метатрон”
09:00-12:00      Биорезонанс “Метатрон”    
13:30-17:30      Биорезонанс “Метатрон”    
18:30-20:30      Биорезонанс “Метатрон”

БлагоДаТиЕ
Целодневна изложба – Живот в общност
08:00-08:30 Гимнастика на чужд език – Калин Илиев
08:30-09:00 Разходка из изложбата на общността
Отговори на вашите въпроси – Общност Благодатие
09:00-10:00 Дихателно – вокални практики – Алевтина Минчукова
10:00-11:30 Работилница за сурови десерти – Гери и Калин
11:30-13:00 Плетене на португалска звезда – Алевтина Минчукова
15:00-16:00 Образователни игри за деца – Калин Илиев
17:00-18:30 Погрижете се за себе си, семейството или общността с помощта на пермакултурния дизайн – Софи и Краси

Борова гора
09:00    Целодневно – Рисуване с къна и джагуа-Маноела Игнатова-Henna Nomad
08:30 – 10:30    Киртан – Враджа
10:30 – 12:00    Африкански танци – Мария Коса
11:00 – 14:00    Горска работилница за шиене и рециклиране на дрехи и платове – Силва Семира               
11:00 – 12:00    Работилницата за сапунени балони – “Фиу-фиу”
13:00 – 14:30    Уроци по свирене на Диджериду – Стенли
14:00 – 16:00    Работилница по акробатика – “Agnon Collective”
14:30 – 15:30    Звукът на сърцето с ДухЪ и Елица
15:30 – 16:30   “Концерт за малки, големи и малко по-големи”
16:30 – 17:30  Ива Петрова – концерт
16:30 – 19:30 Колективна картина: Разликата между Човека и Изкуствения интелект (пред щанда на “Темперамент”)
18:00 – 18:30    Вокална група “Здравец” към Т.Д. “Шипка”
22:30    “ON Fire” – Огнено шоу

Бял лист
11:00 – 12:00 Отгледай си здраве с пробиотичните храни и напитки – Любомира и Венцеслав
18:00 – 20:00 Куклена работилница-разговор – чрез куклата, към себе си (за деца и възрастни от 6г., със записване) – Маргарита Костова

Въжена градина – „К.тун“(заплаща се)
Целодневно
Въжена градина за деца
Въжена градина за възрастни

Детски кът
Някои от събитията в Детския кът изискват предварително записване и имат ограничен капацитет. Предварителни записвания можете да направите на Инфоцентъра. През целия ден на разположение на децата са нашите доброволци, които организират игри и забавления паралелно на организираните работилници.
9:30 – 10:30       Йога за деца с Мартина Алексиева (добре е децата да носят шалте)
10:30 – 12:00    Ранно речево развитие през игра с Невена Малинчева – демонстрация на упражнения и дискусия с родителите
10:30 – 12:00    Природен дневник с Малки зелени изследователи (7-14г.; с предварително записване)
13:00 – 14:30    За родители: Барабар – Игра за спасяване на света, образованието и въображението
13:30 – 15:00    Работилница “Съживи си камъче: глаголица” с Ирина Крумова (7-17 години; с предварително записване)
15:00 – 16:30    Работилница “Разказвачи на приказки” с Десислава Пламенова (6-9 години; с предварително записване)
15:30 – 17:00    За учители:  Барабар – Игра за спасяване на света, образованието и въображението (Сдружение Възможности без граници)
16:00 – 18:00    Нейрографика за деца с НейрОбнова – Калина Ралева (8-12 години; с предварително записване)
18:00 – 19:30    За младежи от 10 до 100:  Барабар – Игра за спасяване на света, образованието и въображението (Сдружение Възможности без граници)

Екстатична зона – ecstaticzone.com
14:30-16:00 Концерт на тъмно – Горски феи (с предварително записване в зоната до 14:00ч.)              
18:00-19:00 Какао церемония – Катерина Дукова “(с предварително записване до 17:00 ч. на Какао бара в Боровата гора – 10 лв)
19:00-21:00 Екстатични танци – Alex SOUL1ST”

Женско пространство
11:00 Естествено раждане и родителство – Татяна Косекова
16:00 Интерактивно представление с танц – Надежда и Андрей

Занаяти и Земеделие
11:00-13:00 Опазване на почвите, горите и реките.Решения  – Веселин Спасов
13:15-14:15 Разликата между биологично и конвенционално земеделие? – Зеленият отбор
14:30-16:00 Споделяне на Стари сортове семена от градините на Зеленият Отбор
16:15-17:45 Представяне на “Балканска Пермакултурна Организация” – Барбара и Филип
18:00-20:00 ЕКО АРТ Работилници с естествени материали – “Багра” 

Звук отвъд словото   
05:40-06:10      Въведение в Слънчево гледане – Духът. The Spirit
08:00-11:00      Комбинирана система за себеразвитие “Новият Човек” – Духът. The Spirit
08:00-09:00      Дихателни практики “Здрав корем” (КСС “Новият човек)
09:10-10:00      Енергийна разгрявка (КСС “Новият Човек”)
10:10-11:00      Енергийно зареждане (КСС “Новият Човек “)
11:30-12:30      Звукотерапия за сила – “Татко” – Клуб Заедно
13:30-16:30      Live Trance Circle
17:00-18:30      Звукопотапяне – Корнелия Павлова и Полина Попова

Знание
10:30 – 12:30    “Повишаване на родителските умения с всички налични ограничения” vol.2 с Елица Диамандиева
13:00 – 16:00    Human Design – Косьо и Северина
16:30 – 18:30    “Ролята на агресивността в ранното детско и последващо човешко развитие” с Яна Венкова

Зона за екстремни спортове
18:30 Trial – Екстремни велосипеди – Александър Толев
16:00-18:00 Стрелба с лък – Стивън Павлов

Лекции и дискусии
09:00 – 10:30    Оптимизация и детоксикация на човешкия организъм – Димитър Петров
10:45 – 12:15    Интуитивно Таро – Пони – Инна Бранева
12:30 – 14:00    Голямата промяна-Какво ни очаква в Новото време? (след 2027г) – Genekeys BG
14:15 – 15:45    ТЕС и пренареждане на матрицата-групова терапия – Павлина Богоева
16:00 – 18:00    Технология на съзнанието: регенерация на клетъчно ниво – Стела Димитрова
18:30 – 19:30    Родителския кръг на споделяне-Старите и новите програми в нас – Ива Костадинова

Музикална програма
20:00 Кеминджиджи
21:30 Vivo Montana
22:30 Emil Prize

Практики за вътрешно развитие
09:00 – 10:00    Разучаване на паневритмията – Людмила Винчева
10:30 – 12:00    Шаманско гърлено пеене – Красимир Костов
12:00 – 13:00    Вокалната импровизация – Рубен Руиз
13:30 – 15:00    Диамантеното Рейки и Универсална Диамантена Енергия
17:00 – 18:30    Йога на смеха – Santa Reina Petya(записване на инфо ц-р)

Радослов – Radost.Love
07:00-09:00 Guayussa Cleansing Circle – Мару Бончева
11:00-13:00 Изследване на заложените в жената архетипи: Богините – деви : Артемида, Атина, Хестия – Силвия Методиева
14:00-16:00 Поглед към Себе си – Вътрешно пътуване – Стефи Райчева

Театър на сетивния лабиринт(заплаща се)
Записване на Инфо център – всеки ден от 19:00
10:00 – “Виждам те” 

Тополова гора
09:00 – 10:30    ИМПРОтерапия – Георги Димов
11:00 – 12:30    Метода на Лестър: Освободи се от всяка негативна емоция – Красен Томов
13:00 – 14:30    Как миналите прераждания и семейната карма влияят на днешната ни личност? – Ука Банун
15:00 – 16:30    Групова ТЕС практика: регулиране на емоциите.Техники – Невена Червенакова
17:00 – 19:00    Мъжки кръг – Мартин и Христо

Клуб Заедно
10:00-13:00 – Индивидуални звукотерапевтични сеанси с холистични инструменти
13:00-15:00 – Нарисувай чакра – интуитивно творческо преживяване
15:30-16:30 – Yoga Fly

Инфо център
05:20 Паневритмия
11:00 Кино ателие за тийнейджъри (13-23г) – Надежда и Михаил Тодорови
11:00 Психогеография в дивото – Боря Шапшалова

Пространство Обновление
Целодневно
– Даоистка традиция с Ивайло Димитров: базови теоретични понятия и въвеждащи практики
– Индонезийски Пенчак Силат
Обедно
– Рейки с Камен Киров,  Зона Чакàна  – теорията, историята, ползите и допирните точки с другите традиции и практики;
Привечер
– Темаскал или среща с предците в Неведомото, в Духа и Мистерията

Изкуството да живееш България
08:00 Поздрав към слънцето с вариации Ганчо Ганчев
10:30 Йога по двойки с Теодора Пагалиди
15:00 Йога нидра със санкалпа (желание) – Водена релаксация с гласа на Гурудев Шри Шри Рави Шанкар
17:00 Аюрведа – път към Здравето с д-р Шрийджит от Индия

Биорезонанс “Метатрон”
09:00-12:00      Биорезонанс “Метатрон”    
13:30-17:30      Биорезонанс “Метатрон”    
18:30-20:30      Биорезонанс “Метатрон”

БлагоДаТиЕ
Целодневна изложба – Живот в общност
08:00-08:30 Гимнастика на чужд език – Калин Илиев
08:30-09:00 Разходка из изложбата на общността
Отговори на вашите въпроси – Общност Благодатие
09:00-10:00 Дихателно – вокални практики – Алевтина Минчукова
10:00-11:30 Плетене на индийски мандали “Ojo de Dios” – Алевтина Минчукова
15:00-16:00 Образователни игри за деца – Калин Илиев
16:00-17:30 Отглеждайте храна за семейството си в изобилие с Гора Градина – Софи и Краси
17:30-19:00 Игри за запознаване на двойки
(предварително записване) – Гери и Калин

Борова гора
09:00    Целодневно – Рисуване с къна и джагуа-Маноела Игнатова-Henna Nomad
08:00 – 09:30       Киртан – Андрей и Надежда
09:30 – 10:30    Урок по народни танци – Phantoma
11:00 – 14:00    Горска работилница за шиене и рециклиране на дрехи и платове – Силва Семира
11:00 – 12:00    “Балон като слон” – интерактивно шоу със сапунени балони – “Фиу-фиу”
12:00 – 13:00    Ателие по въртене на пой – Prema
12:00 – 13:30    РАЗКАЖИ МИ Playback театър
14:00 – 15:30    Работилница – първи стъпки в жонглирането
14:30 – 16:00    Африкански танци – Мария Коса
16:00 – 17:00    Звуково пътуване заедно – Клуб Заедно
16:30 – 19:30 Колективна картина: Разликата между Човека и Изкуствения интелект (пред щанда на “Темперамент”)
17:00 – 18:00    Песнопойска среща – Габриела Павлова
17:00 – 18:00    Запознанство с каба гайдата – работилница
18:00 – 18:30    Ансанбъл “Еподай” – гайди и хоро
23:00    Agni Satya – Огнено Шоу

Бял лист
18:00ч. „Буквариум“ – представление за деца от 2 до 7 г.
18:30ч. „Буквариум“ – представление за деца от 2 до 7 г.

Въжена градина – „К.тун“(заплаща се)
Целодневно
Въжена градина за деца
Въжена градина за възрастни

Да строим с коноп
11:00 Да строим с коноп

Детски кът
Някои от събитията в Детския кът изискват предварително записване и имат ограничен капацитет. Предварителни записвания можете да направите на Инфоцентъра. През целия ден на разположение на децата са нашите доброволци, които организират игри и забавления паралелно на организираните работилници.
9:30 – 10:30       Йога за деца с Мартина Алексиева (добре е децата да носят шалте)
10:30 – 12:00    Работилница за пеперудени крила с Малки зелени изследователи (0-14 години, като 0-6 – с придружител; с предварително записване)
10:30 – 12:00 Работилница “Направи си цветна свещ” с Nanca Creative (9-13 години; с предварително записване)
13:00 – 15:00    Нейрографика за тийнейджъри с НейрОбнова – Калина Ралева (13-19 години; с предварително записване)
13:00 – 14:30    За родители: Барабар – Игра за спасяване на света, образованието и въображението (Сдружение Възможности без граници)
15:00 – 16:15    Работилница “Пътешествие из тялото: гръбнака” с Анна Оклева от НЧ “Трептящо сърце-2011”  (4-8 години; с предварително записване)
15:30 – 17:00    За учители:  Барабар – Игра за спасяване на света, образованието и въображението (Сдружение Възможности без граници)
16:00 – 18:00    Работилница “Съживи си камъче: нарисувай си буболече” с Ирина Крумова (5-15 години; с предварително записване)
18:00 – 19:30    За младежи от 10 до 100:  Барабар – Игра за спасяване на света, образованието и въображението (Сдружение Възможности без граници)

Екстатична зона – ecstaticzone.com
10:00-12:00 Ин йога и музика на живо – Димана Стамболиева и Sariel Orenda
14:00-16:00 Движенческа работилница „MOVE + CONNECT“ – Вихра Шопова
16:20-17:40 Кръг с музика на живо – Tiferet
18:00-19:30 Какао церемония и музика на живо със Swara Fusion Tribe – Према Дая, Илина Нимфеа и Росен Колев (с предварително записване до 17:00 ч. на Какао бара в Боровата гора – 10 лв)
19:30-21:30 Екстатични танци – Man Of No Ego    

Женско пространство
10:00 Пътят на жените от менархе до менопауза – Корнелия Павлова
16:00 Нежна сила – Devi Flow

Занаяти и Земеделие
10:00-12:00 ЕКО АРТ Работилници с естествени материали – “Багра”
12:15-14:15 Насърчение към дейност за хората и природата – Христо Ашламинатора
14:30-15:30 Основни принципи и методи на биологичното земеделие – Зеленият отбор
15:40-17:00 Споделяне на Стари сортове семена от градините на Зеленият Отбор
17:15-18:45 Грънчарска работилница – Мария Енева

Звук отвъд словото   
05:40-06:10      Посрещане на Слънцето – Духът. The Spirit
08:00-12:40      Комбинирана система за себеразвитие “Новият Човек” – Духът. The Spirit
08:00-09:00      Дихателни практики “Здрав корем” (КСС “Новият човек)
09:10-10:00      Енергийна разгрявка (КСС “Новият Човек”)
10:10-11:00      Енергийно зареждане (КСС “Новият Човек “)
11:10-12:40      Себенаблюдение чрез Звук (Тибетски Гонг, диджириду)
13:00-16:00      Live Trance Circle
17:00-18:30      Звукопотапяне – Корнелия Павлова и Полина Попова        

Знание
10:30 – 12:30    „Всички сме свързани, всичко е свързано“ – защо и какво е ненасилствената комуникация?” с Камен Киров
13:00 – 16:00    Human Design – Косьо и Северина
16:30 – 18:30    “Отвъд МОН – Какви са различните пътища и възможности? – част 1” с Нели Керемидчиева и Илиана Митова

Зона за екстремни спортове
18:30 Trial – Екстремни велосипеди – Александър Толев
16:00-18:00 Стрелба с лък – Стивън Павлов

Лекции и дискусии
09:00 – 10:00    Таро кръг – “Пътя на Героя” – Божана Нешева
10:15 – 11:30    Двама са малко, трима са…тамън – Пони-Инна Бранева
11:45 – 13:15    Взаимоотношенията в Новото време – смяна на начина на свързване – Genekeys BG
13:30 – 14:30    Осъзнато родителство – какво е това? – Павлина Богоева
14:45 – 16:15    Куполен дом. Модулни решения. Хармонично проектиране – Младо и Алина
16:30 – 18:15    Технология на съзнанието: регенерация на клетъчно ниво – Стела Димитрова
18:30 – 20:00    Интегралната концепция за въображението – Илия Тошкин

Музикална програмаю
20:00 ”Жив Акт”
21:30 Bob Marley Tribute
23:00 Live Session – Sariel Orenda, DeepTrip, Dario Bulgario   

Практики за вътрешно развитие
09:00 – 10:00    Разучаване на паневритмията – Людмила Винчева
10:30 – 12:00    Шаманско гърлено пеене – Красимир Костов
12:00 – 13:00    Вокалната импровизация – Рубен Руиз
15:00 – 16:30    „Светове на словото“ – творческо писане – Десислава Пламенова
17:00 – 18:30    Йога на смеха – Santa Reina Petya(записване на инфо ц-р)

Радослов – Radost.Love
11:00-13:00 Уязвимите богини: Деметра, Хера, Персефона –
Изследване на заложените в жената женски архетипи – Силвия Методиева
16:00-18:00 Ракиена церемония – Ралица Стоева

Строителство с еко материали-Фирма “Севарекс”
17:00 – 18:00 Строителство със съвременни екологични естествени материали

Театър на сетивния лабиринт(заплаща се)
Записване на Инфо център – всеки ден от 19:00
10:00 – “Виждам те”  

Тополова гора
09:00 – 10:30              Метода на Лестър: Освободи всяка зависимост – Красен Томов
11:00 – 12:30              Хиромантия-съдбата ти е изписана на ръката ти – Яна Венкова
13:00 – 14:30              Как миналите прераждания и семейната карма влияят на днешната ни личност? – Ука Банун
15:00 – 16:30              Култивиране на Сексуалната Енергия Лекция – Мартин Александров
17:00 – 18:30              Лийла – играта на Живота – Антони

Клуб Заедно
10:00-13:00 – Индивидуални звукотерапевтични сеанси с холистични инструменти
13:00-15:00 – Нарисувай чакра – интуитивно творческо преживяване
15:30-16:30 – Yoga Fly

Инфо център
05:20 Паневритмия
12:00 Кино ателие за тийнейджъри (13-23г) – Надежда и Михаил Тодорови
16:00 Билкова разходка за свързване с духа на растенията – Александрина Йорданова и Димитър Фиданов
11:00 Психогеография в дивото – Боря Шапшалова

Пространство Обновление
Целодневно
– Даоистка традиция с Ивайло Димитров: базови теоретични понятия и въвеждащи практики
– Индонезийски Пенчак Силат
Обедно
– Рейки с Камен Киров,  Зона Чакàна  – теорията, историята, ползите и допирните точки с другите традиции и практики;
Привечер
– Темаскал или среща с предците в Неведомото, в Духа и Мистерията

Изкуството да живееш България
08:00 Автентична Шри Шри йога с Ганчо Ганчев
10:30 Аюрведа – път към Здравето с д-р Шрийджит от Индия
15:00 Йога нидра със санкалпа (желание) – Водена релаксация с гласа на Гурудев Шри Шри Рави Шанкар
17:00 Пранаяма за повече енергия и спокоен ум с Ганчо Ганчев

Биорезонанс “Метатрон”
09:00-12:00      Биорезонанс “Метатрон”    
13:30-17:30      Биорезонанс “Метатрон”    
18:30-20:30      Биорезонанс “Метатрон”

БлагоДаТиЕ
Целодневна изложба – Живот в общност
08:00-08:30 Гимнастика на чужд език – Калин Илиев
08:30-09:00 Разходка из изложбата на общността
Отговори на вашите въпроси – Общност Благодатие
09:00-10:00 Дихателно – вокални практики – Алевтина Минчукова
10:00-11:00 Работилница за направа на чичко-тревичко – Гери и Софи
11:00-12:00 Родово имение Изворче в пълнолетие – Константин Стамболиев
12:00-13:00 Семеен живот сред природата в родово имение – Александрина Стамболиева

Борова гора
09:00    Целодневно – Рисуване с къна и джагуа-Маноела Игнатова-Henna Nomad
08:00 – 09:30    Киртан – Рай Дас
09:00 – 10:00    Урок по народни танци – Павлин Томов
11:00 – 12:00    Представление ” Цирко МиСирКо “
13:00 – 14:00    “Дух в бутилка” – Театрална къща “Шарж”
14:30 – 16:00    Констелационен театър: поглед към подсъзнанието през изкуството
16:00 – 17:00 Песнопойска среща – Габриела Павлова    
15:30 – 16:30    Ателие по въртене на пой – Prema
16:30 – 19:30 Колективна картина: Разликата между Човека и Изкуствения интелект (пред щанда на “Темперамент”)    
17:00 – 18:00    Горско модно дефиле – “Да видиш отново”
18:00 – 18:30    Кукери – Н.Ч. “С.Станчев 1896” с.Сушица
18:30 – 19:30    Народно трио “Дум-Дум-Татката” – концерт
22:00 – 22:30    Ищинарска жарава
00:00    Огнено шоу – “Agnon Collective”

Бял лист
11:00 Прожекция – дискусия с автора на семеен филм „Лили рибката“ (2018) – Ясен Григоров (над 7 г.)
15:15 – 16:30 Човешкото здраве като творчески процес: Пробиотичната жива храна и дрехата като част от вътрешния свят. – Венцеслав, Любомира и Силва Семира
17:00-20:00 “Усещане за думи” – асемиотично творческо ателие (над 16г) – Ясен Григоров

Въжена градина – „К.тун“(заплаща се)
Целодневно
Въжена градина за деца
Въжена градина за възрастни

Да строим с коноп
11:00 Да строим с коноп

Детски кът
Някои от събитията в Детския кът изискват предварително записване и имат ограничен капацитет. Предварителни записвания можете да направите на Инфоцентъра. През целия ден на разположение на децата са нашите доброволци, които организират игри и забавления паралелно на организираните работилници.
9:30 – 10:30       Йога за деца с Невена Малинчева (добре е децата да носят шалте)
10:30 – 12:00    Цианотипия – експерименти с растения и светлина с Малки зелени изследователи (7-12 години; с предварително записване)
10:30 – 12:00 Работилница “Направи си цветна свещ” с Nanca Creative (4-8 години; с предварително записване)
13:30 – 15:00    Работилница “Детски мандали” с Ирина Крумова (5-15 години; с предварително записване)
15:00 – 16:15    Работилница “Пътешествие из тялото: главата” с Анна Оклева от НЧ “Трептящо сърце-2011”  (4-8 години; с предварително записване)
16:00 – 18:00    Игри и забавления за всички с доброволците на “Събуди се!”

Екстатична зона – ecstaticzone.com
14:00-16:00 Движенческа практика с освобождаване на емоции – Михаела Заимова
18:00-19:30 Какао церемония и музика на живо – Димана Стамболиева и Sariel Orenda (с предварително записване до 17:00 ч. на Какао бара в Боровата гора – 10 лв) 19:30-21:30 Екстатични танци – Sariel Orenda

Женско пространство
09:00 Йога за хормонален баланс –  Невена Червенакова
11:00 Интуитивно и Лечебно пеене – Надя Русева
16:00 Свещената женска сексуалност: психотелесна практика , танцувална терапия и звуколечение – Prema Daya

Занаяти и Земеделие
09:30-11:30 Биохакинг – как да намалим дефицитите и да бъдем по-здрави – Боряна Бекирска
11:45-13:45 ЕКО АРТ Работилници с естествени материали – “Багра”
14:00-15:30 Природосъобразно здраве в градината.Методи – Зеленият отбор
15:45-17:15 Споделяне на Стари сортове семена от градините на Зеленият Отбор
17:30-19:00 Грънчарска работилница – Мария Енева

Звук отвъд словото   
05:40-06:10      Посрещане на Слънцето – Духът. The Spirit
08:00-12:10      Комбинирана система за себеразвитие “Новият Човек” – Духът. The Spirit
08:00-09:00      Дихателни практики “Здрав корем” (КСС “Новият човек)
09:10-10:00      Енергийна разгрявка (КСС “Новият Човек”)
10:10-11:00      Енергийно зареждане (КСС “Новият Човек “)
11:10-12:10      Джа йога за всеки – Петър Карайовчев
12:30-14:00      Звукопотапяне – Корнелия Павлова и Полина Попова
14:30-17:00      Live Trance Circle
17:00-18:00      Звукотерапия за Душата – “Дете” – Клуб Заедно  

Знание
10:30 – 12:30    “Отвъд МОН – Какви са различните пътища и възможности? – част 2” с Нели Керемидчиева, Илиана Митова и Теодор Василев
13:00 – 16:00    Human Design – Косьо и Северина
16:30 – 18:30    Представяне на сугестопедичните програми на “Бъдеще сега” и Едуей “Училищна сугестопедия: да превърнем класната стая в дом на свободата и въображението”

Зона за екстремни спортове
18:30 Trial – Екстремни велосипеди – Александър Толев
16:00-18:00 Стрелба с лък – Стивън Павлов

Лекции и дискусии
09:00 – 10:00    Таро кръг – “Пътя на Героя” – Божана Нешева
10:15 – 11:00     Йога практика за бременни жени – Лариса Савова
11:15 – 12:45     Лидерството в Новото време – поканата да бъдем зрели – Genekeys BG
13:00 – 14:45    Технология на съзнанието: регенерация на клетъчно ниво – Стела Димитрова
15:00 – 16:30    “Да бъдеш АВТОРИТЕТ за подрастващите” – Надежда Тодорова
17:00 – 18:30    Родителския кръг на споделяне-Децата и образованието – Ива Костадинова

Музикална програма
21:00 Саймън Корсак feat. Валентина Велкова Чело
22:30 Wickeda
Dharba

Практики за вътрешно развитие
09:00 – 10:00    Разучаване на паневритмията – Людмила Винчева
10:30 – 12:00    Шаманско гърлено пеене – Красимир Костов
12:30 – 14:00    Творческа работилница “Пей Сърце” – Дивна
15:00 – 17:00    Структури на въображението – Илия Тошкин и Диана Антониева
17:00 – 18:30    Обредното тайнство на виното – Natural wines by Elizabet

Радослов – Radost.Love
11:00-13:00 Алхимичната богиня: Афродита – Изследване на заложените в жената женски архетипи – Силвия Методиева
14:00-16:00 Поглед към Себе си – Силата която помага – Стефи Райчева
16:00-18:00 Беседа – Вещинки – дъхът като суперсила, магично билкарство, безопасност в транс и тем подобни – Ралица Стоева
18:00-19:00 Звукова релаксация с роза дамасцена – Ралица и Боряна Елфрея

Строителство с еко материали-Фирма “Севарекс”
17:00 – 18:00 Строителство със съвременни екологични естествени материали

Театър на сетивния лабиринт(заплаща се)
Записване на Инфо център – всеки ден от 19:00
10:00 – “Виждам те” 

Тополова гора
09:00 – 10:30    Лийла – играта на Живота – Антони
11:00 – 12:30     Нейрографика – Калина Ралева
13:00 – 14:30    Наричане на моята рожба – Динамична медитация за бременни – Павлина Богоева
15:00 – 16:30    Метода на Лестър: Направи любовта практична – Красен Томов
17:00 – 18:30    Култивиране на Сексуалната Енергия Практика – Мартин Александров

Клуб Заедно
10:00-13:00 – Индивидуални звукотерапевтични сеанси с холистични инструменти
13:00-15:00 – Нарисувай чакра – интуитивно творческо преживяване
15:30-16:30 – Yoga Fly

Инфо център
05:20 Паневритмия
11:00 Психогеография в дивото – Боря Шапшалова
12:00 Кино ателие за тийнейджъри (13-23г) – Надежда и Михаил Тодорови
16:00 Билкова разходка за свързване с духа на растенията – Александрина Йорданова и Димитър Фиданов

Пространство Обновление
Целодневно
– Даоистка традиция с Ивайло Димитров: базови теоретични понятия и въвеждащи практики
– Индонезийски Пенчак Силат
Обедно
– Рейки с Камен Киров,  Зона Чакàна  – теорията, историята, ползите и допирните точки с другите традиции и практики;
Привечер
– Темаскал или среща с предците в Неведомото, в Духа и Мистерията

Изкуството да живееш България
08:00 Шри Шри Йога с Благовеста Георгиева
10:30 Йога по двойки с Теодора Пагалиди
11:30 Силата на мудрите с Благовеста Георгиева
15:00 Йога нидра със санкалпа (желание) – Водена релаксация с гласа на Гурудев Шри Шри Рави Шанкар
17:30 Медитация Новолучние със Сана Алсбей-Драгова

Биорезонанс “Метатрон”
09:00-12:00      Биорезонанс “Метатрон”    
13:30-17:30      Биорезонанс “Метатрон”    
18:30-20:30      Биорезонанс “Метатрон”

БлагоДаТиЕ
Целодневна изложба – Живот в общност
08:00-08:30 Гимнастика на чужд език – Калин Илиев
08:30-09:00 Разходка из изложбата на общността
Отговори на вашите въпроси – Общност Благодатие
09:00-10:00 Дихателно – вокални практики  – Алевтина Минчукова
11:00-12:00 Да родиш в радост и мир у дома – Александрина Стамболиева

Борова гора
09:00    Целодневно – Рисуване с къна и джагуа-Маноела Игнатова-Henna Nomad
08:00 – 09:30    Киртан – Рай Дас
09:30 – 10:30    Ателие по въртене на пой – Prema
10:00 – 11:30    Уроци по свирене на Диджериду – Стенли
11:30 – 12:30    Урок по народни танци – Phantoma
12:30 – 14:00    Контактна импровизация – Иван  Наньов
14:00 – 15:30    “Уъркшоп за емпатия – силата на лекотата (игри)” – Вадер
15:30 – 17:30    Bewildered Lucidity – DJ set
16:30 – 19:30 Колективна картина: Разликата между Човека и Изкуствения интелект (пред щанда на “Темперамент”)   
18:00 – 18:30    Александър Лазаров – Концерт

Бял лист
11:00-13:00 Ателие за абстрактно рисуване за деца от 8 до 13г. – Ясен Григоров

Въжена градина – „К.тун“(заплаща се)
Целодневно
Въжена градина за деца
Въжена градина за възрастни

Да строим с коноп
11:00 Да строим с коноп

Детски кът
Някои от събитията в Детския кът изискват предварително записване и имат ограничен капацитет. Предварителни записвания можете да направите на Инфоцентъра. През целия ден на разположение на децата са нашите доброволци, които организират игри и забавления паралелно на организираните работилници.
9:30 – 10:30       Йога за деца с Невена Малинчева (добре е децата да носят шалте)
10:30 – 11:45    Работилница “Пътешествие из тялото: ръцете” с Анна Оклева от НЧ “Трептящо сърце-2011”  (4-8 години; с предварително записване)
11:00 – 13:00    Игри и творчество с доброволците на “Събуди се!”
13:00 – 15:00    Игри и творчество с доброволците на “Събуди се!”

Екстатична зона – ecstaticzone.com
11:00-12:30 Кръг с музика на живо – Tiferet Live Music Circle – Tiferet  
13:00-15:00 Танцувай с мен – ОбЕдинение между Мъжът и Жената – Красен Томов, Вяра Качулкова, Михаела Заимова, Илина Стоянова Нимфеа

Женско пространство
11:00 Жената – Дъщеря на Майката Земя: ритуална женска практика – Божена Иванова
13:00 Закриване на женското пространство

Занаяти и Земеделие
11:15-12:45 ГМО семена и Хибриди? Патенти? Кой и защо създава нови сортове? – Зеленият отбор
13:00-14:15 Споделяне на Стари сортове семена от градините на Зеленият Отбор
14:30-16:00 Грънчарска работилница – Мария Енева
16:30 – 18:30 Работилница по цианотипия – Lidia Nova

Звук отвъд словото
08:30 – 10:00      Тай Дзи Чи Гун – Бисер Петров
11:00-12:30      Гонг баня “От Сърце и Душа СЪМ” – Ана Йорданова
16:00-17:30      Себенаблюдение чрез Звук (Тибетски Гонг, диджириду) – Духът. The Spirit

Знание
12:00 – 15:00    Human Design – Явор

Зона за екстремни спортове
18:30 Trial – Екстремни велосипеди – Александър Толев
16:00-18:00 Стрелба с лък – Стивън Павлов

Лекции и дискусии
09:00 – 10:00    Водена Групова Диамантена Медитация АумРа 7.7
10:15 – 11:45    Сглобяемо и лесно еко-съобразно строителство – Александър Петличков
12:00 – 13:30    Целта на Новото време (51 ген ключ) – Genekeys BG
13:45 – 14:45    Родителския кръг-Нашите ресурси като родители – Ива Костадинова
15:00 – 16:30    Доброволчество на ЕКС – Станислава Лефтерова

Музикална програма
20:00 Another Take
21:30 Балфолкарѝя и Wallace Band

Практики за вътрешно развитие 
08:00 – 08:50    Кайвалядхама Йога – Елица Йоргова
09:00 – 10:30    Тай Дзи Цюан – Андрей Мандов
11:00 – 12:30    НейроБионика – НейроОбнова
15:00 – 16:30    Movement’s Practice – Bboy Vlad

Радослов – Radost.Love
16:00-17:00 Цветно дишане – свързване, презареждане, интегриране – Ралица Стоева
17:00-18:00 Звукова релаксация с роза дамасцена – Ралица и Боряна Елфрея 

Тополова гора
10:00 – 11:30    Мъжко Женски Взаимоотношения – Мартин Александров
11:00 – 12:30    Метода на Лестър: Освободи се от всяка негативна емоция – Красен Томов

Клуб Заедно

10:00-13:00 – Индивидуални звукотерапевтични сеанси с холистични инструменти
13:00-15:00 – Нарисувай чакра – интуитивно творческо преживяване
15:30-16:30 – Yoga Fly

Инфо център

05:20 Паневритмия

Изкуството да живееш България
08:00 Шри Шри Йога с Благовеста Георгиева
10:30 Как да засилим интуицията си и да започнем да я следваме? с Константин Драгов
11:30 Йога за лице с Благовеста Георгиева
15:00 Какво е Йога с Благовеста Георгиева – семинар и практика

 

Къде и кога ще се проведе Експеримент „Събуди се!“ 2024?

Експеримент „Събуди се!“ 2024 ще се проведе в на 18 километра от град Пловдив, в периода 2-ти – 7-ти юли 2024. Точното местоположение на събитието е GPS (на 300 метра от кукленския манастир Св.Св. Козма и Дамян.) – Място за безплатен паркинг.

Кога ще бъде отворен входът и до кога продължава събитието?

Експеримент „Събуди се!“ 2024 започва официално на 02.07 в 12:00 часа и приключва на 07.07 около 23:30 часа. Вратите на фестивала ще бъдат отворени ден преди началото на събитието – понеделник 01.07 след 13:00

Паркиране и паркинг?

Има обособен паркинг на 2,5 километра от зоната на събитието, където има неограничен брой паркоместа. От 02.07 до 07.07 , от 08:00 до 24:00 има организирани бусове, които постоянно извършват превоз на хора и багаж между фестивалната зона и паркинга на цена 2,50 левa на човек в посока.

Настаняване в населените места в района на събитието

Най-близките населени места, до събитието са:

град Пловдив – 18 км
село Брани поле – 9 км
село Белащица – 8 км
село Гълъбово – 6 км
село Брестник – 5 км
град Куклен – 3 км

This will close in 0 seconds

Билети и достъп до фестивала:

Какви видове билети има и от къде да мога да купя билет?

Информация за видовете билети, как и от къде може да закупите билет, ще откриете в секция БИЛЕТИ. Веднъж закупен билет той не може да бъде върнат, не може да бъде препродаден или презаверен за друго събитие.

Ако съм на фестивала, но нямам гривна или е изтекъл нейния срок?

При установяване на лице във фестивалната зона без гривна или с изтекла такава следва да заплати наказателен билет 85 лв.

Разрешено ли е да се влиза и излиза?

Многократното влизане и излизане е позволено с гривна за достъп.

Изисквания за влизане на територията на събитието

При влизане трябва да представите документ за самоличност и билет за събитието. При влизането на ненавършили 18 години е задължително присъствието на родител с редовен билет или пълномощно.

Гривни за достъп

При първоначалното ви влизане в зоната на фестивала, срещу представяне и чекиране на билета на входа, ще ви бъде поставена гривна, която занапред ще бъде вашето средство за достъп до зоната на фестивала.

ВАЖНО! Поставянето на гривна е задължително. Не се допуска влизане в зоната на фестивала без гривна.
Веднъж поставена гривна не може да бъде предоставена на друг!

Пазете гривната до края на фестивала! Гривната трябва да бъде на ръката ви до окончателното напускане на фестивалната зона в последния ден от вашето посещение. Гривните са с висока степен на издръжливост, устойчиви на влага и достатъчно компактни, така че да не смущават ежедневните ви дейности.

Не премахвайте, откопчавайте, разрязвайте и лепете гривните! Състоянието на гривните ще бъде стриктно следено от служителите на входа и охраната в зоната на фестивала. При забелязване на посетител без гривна в зоната на фестивала ще последва незабавното му извеждане извън фестивала. На фестивала няма да бъдат допускани посетители с установено от служителите на входа нарушение на цялостта на гривната или какъвто и да е злонамерен опит за манипулация.

Достъп за лица до 18г.

Лица до 18 години влизат безплатно, само ако са придружавани от родител с редовен билет или с пълномощно.

Достъп за хора с увреждания

Положихме усилия, за да направим Експеримент „Събуди се!“ достъпен за хора с увреждания.

Всички хора в неравностойно положение с ТЕЛК над 49% влизат на събитието безплатно заедно с двама придружители по желание.
Непосредствено до входа на фестивала има възможност за достъп на автомобили, превозващи хора с увреждания. Ако разполагате с автомобил, превозващ хора с увреждания и разполагащ с отличителен стикер за това ви молим да се свържете с организаторите за съдействие и осигуряване на достъп до възможно най-близко разстояние до входа.

Всички хора с онкологични заболявания влизат на събитието безплатно след представяне на медицински документ.
При нужда от допълнително съдействие, не се колебайте да се свържете с нас!

Достъп за пенсионери

Хората в пенсионна възраст влизат с 50% отстъпка от входната такса срещу представяне на копие от документ доказващ, че са пенсионери.

This will close in 0 seconds